Тотнъм отвърна на удара в края на мача, за да победи Кристъл Палас
Breaking News | 2024-03-02 | 20:09:19

Тотнъм се завърна на победния път с победа с 3-1 у дома над Кристъл Палас след ослепителен период от три гола за 11 минути от второто полувреме.

Отборът на Анге Постекоглу се насочваше към второ поредно поражение, когато отново готовият Еберечи Езе се наложи за отбора на Оливър Гласнър след 59 минути.

Заместникът Бренън Джонсън помогна да обърне мача в полза на Спърс, въпреки това, с брилянтна асистенция за изравнителното попадение на Тимо Вернер в 77-ата минута, преди Кристиан Ромеро да вкара с глава секунда скоро след това.

Капитанът Сон Хюн-мин приключи попадението две минути преди края, след като Джонсън го изпрати в спечелят на домакините така необходимата победа в битката за квалификация за Шампионската лига.

Шпорите имаха две седмици да се подготвят за този мач, но се изправиха срещу отбор от Палас, подкрепени от пристигането на новия шеф Гласнър, който спечели първия си мач начело у дома срещу Бърнли миналия уикенд.

Гостите бяха тези, които направиха по-ярък старт с Джордан Айю, който надигра, преди Жан-Филип Матета да получи удар, блокиран от Емерсън Роял.

Стандартът на Постекоглу бавно започна да щрака със Сон, който почти го изведе, преди той да се превърне в създател за това, което трябваше да доведе до откриването.

Родриго Бентанкур си върна притежанието и Сон изчисти Вернер, но той се опита да заобиколи Сам Джонстън, който се изправи добре и осуети нападателя в 19-та минута.

Играта се върна в другия край скоро след това, когато ударът на Джеферсън Лерма се отклони в пътя на Даниел Муньос, но Гулиелмо Викарио смело се хвърли, за да откаже крилото на Палас.

Викарио направи страхотно спасяване от Айю с половин час игра само за да бъде вдигнат флагът за засада, когато се появиха първите шумове на недоволство от домакинската публика.

Шпорите завършиха първото полувреме с 82 процента притежание на топката, но отправиха един удар към вратата срещу организирания отбор на Палас в 3-4-3 под ръководството на новия им шеф.

Темпото на Тотнъм след почивката беше много -подобрено с опит на Вернер към вратата, преди да поиска дузпа в 53-та минута.

Вернер се втурна към зоната и беше уловен от Даниел Муньос, но реферът Джон Брукс отсъди корнер и VAR реши да не се намесва .

Атаките продължиха, като Сон стреля за първи път срещу гредата от паса на Деян Кулушевски, преди Езе да получи рядък момент от пространството и да спечели на Палас свободен удар в опасна позиция.

p>

Бентанкур получи жълт картон за циничния фаул, но по-лошото беше да последва за Спърс, когато Езе прехвърли свободния удар около стената и отвъд Викарио за превъзходен седми гол от кампанията.

Постекоглу моментално се обърна към резервната си скамейка, когато Джонсън беше пуснат в игра, и той отстрани добър шанс веднага след въвеждането му.

Сон беше следващият, който се приближи с несигурно усилие, преди Тотнъм да намери пробива благодарение на упоритостта на Джонсън .

Джонсън първо си върна притежанието на топката от Йоахим Андерсен и след това надделя над Лерма, преди да изравни Вернер на задната греда, за да изравни в 77-ата минута.

Това беше първият удар на Вернер гол в английския футбол от април 2022 г., но Спърс много бързо направиха 2-1.

Джеймс Мадисън изпрати центриране в наказателното поле, което бе засечено с глава от Ромеро, преди Сон да завърши резултата с глоба завърши в долния ъгъл за своя 13-ти гол за сезона.